Dzisiaj chcielibyśmy podzielić z Wami artykułem-wywiadem zatytułowanym ’Nowe technologie w branży nieruchomości’, który został opublikowany 10 lutego 2020 na portalu manager24.pl, w którym to Bartosz Dobrowolski, współzałożyciel Proptech Foundation, ekspert #PropTech oraz animator sceny proptechowej w Polsce, opowiada o nowych technologiach w sektorze nieruchomości.
Dlaczego o tym piszemy? Ano dlatego, że Admify znalazł się na opublikowanej mapie Proptech Poland edycja 2020.
Poniżej cytujemy wybrane fragmenty wywiadu i odsyłamy do źródła.
Co to jest proptech?
To wszelkiego rodzaju technologie cyfrowe, które zmieniają sposób w jaki projektujemy, budujemy, zarządzamy i monetyzujemy nieruchomości oraz w jaki sposób ich używamy jako końcowi użytkownicy, mieszkańcy czy pracownicy. To rozwiązania technologiczne bazujące na cyfrowej logice, które są związane z rynkiem nieruchomości.
Jak to działa?
Proptech to nie tylko technologie, które pomagają zarządzać salami konferencyjnymi czy zużyciem energii w budynku. Nowe technologie zwiększają wartość inwestycji, ułatwiają i automatyzują pracę, optymalizują nie tylko procesy, ale także wykorzystanie powierzchni biurowej czy magazynowej. Innowacje proptech budują nowe źródła przychodu, poprawiają komunikację, umożliwiają dbanie o wyjątkowe relacje najemca-wynajmujący.
(…)
A co z rynkiem mieszkaniowym? Jakie technologie znajdują tutaj zastosowanie?
Bardzo często dostaję pytania od partnerów oraz firm deweloperskich o systemy i aplikacje, które pomagają tworzyć społeczność na osiedlu czy też w samym budynku mieszkalnym. Bierze się to nie tylko stąd, że rynek szuka nowych cyfrowych rozwiązań zapewniających przewagę konkurencyjną. Najzwyczajniej w świecie coraz więcej ludzi będących mieszkańcami osiedli nie wyobraża sobie na przykład tego, że powiedzmy wieczorem, o godz. 19.30 przyjdzie do nich przedstawiciel wspólnoty, aby uzyskać podpis w sprawie uchwały lub że będą musieli sprawdzać na tablicy korkowej informacje o przerwie w dostawie wody czy terminie odczytu gazomierzy i czekać w domu na inkasenta. Ludzie są przyzwyczajeni do wygody, jaką daje cyfrowa transformacja w banku, z którego korzystają czy w miejscu pracy i tego samego oczekują na płaszczyźnie prywatnej, we własnym mieszkaniu.
(…)
Pełna wersja artykułu-wywiadu z Bartoszem znajduje się tutaj.
#cyfrowatransformacja #community #smartcommunity #smartcity #smartcities #proptech #datadriven #chwalimysię